100 lat

Idź do spisu treści

Menu główne

W kościele

Zdjęcia

W kościele

Zdjęcia Monika Woźniak-Gołąb.
Przed Mszą świętą w naszej parafialnej świątyni uczniowie przygotowani przez Panią Elwirę Iwaniuk i Panią Ewę Bieniek zaprezentowali część artystyczną.

Po akademii rozpoczęła się Msza święta sprawowana przez Księdza Dziekana kan. Dariusza Moczulewskiego, w czasie której modliliśmy się o Boże błogosławieństwo dla absolwentów, uczniów, nauczycieli, dyrekcji oraz pracowników naszej szkoły, a dla zmarłych ze szkolnej społeczności o dar nieba.
Celebrans w homilii zauważył, że najistotniejsze w pracy nauczyciela i wychowawcy jest całkowite zaangażowanie w kształtowaniu młodego pokolenia: „Codzienna praca nauczyciela w szkole, ta naprawdę oddana, to poświęcenie własnego życia dla wychowania młodego człowieka. To oddawanie życia za powierzonych nam młodych ludzi”. Celebrans podkreślił również, że ”tak jak nikt nie zastąpi młodemu człowiekowi matki i ojca, tak też nic nie zastąpi dobrej szkoły i oddanego nauczyciela”.
Przywołując wydarzenia z życia naszego Patrona, Ksiądz Dziekan wskazał główne wartości, które Marszałek Piłsudski uważał za filary w pracy z młodym człowiekiem. Tymi wartościami są: rodzina, godność osobista, historia, kultura, moralność.
Pod koniec liturgii Ksiądz Proboszcz pobłogosławił dąb, który następnie został posadzony przy budynku szkoły dla upamiętnienia jubileuszowych wydarzeń i ku pamięci poprzednich pokoleń, które wpisały się w 100-letnie dzieje naszej placówki.


Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego