Święto czekolady

Dni szczególne

Święto czekolady

11 maja szkolna biblioteka obchodziła ,,Święto Czekolady”. W tym dniu w bibliotece dzieci z klasy ,,0”, Ib i IIb wysłuchały opowiadania ,,0 czekoladowej złości Krzysia”. Dowiedziały się, że słodycze należy jeść z umiarem, poznały także skutki nadmiernego spożywania czekoladowych słodkości. Następnie dzieci wzięły udział w zabawach i konkursach zorganizowanych przez bibliotekarkę (m.in. rozwiązywały zagadki, zaglądały do ,,Czarodziejskiego worka”, degustowały różne rodzaje czekolady , układały słodkie puzzle). Najwięcej radości sprawiło dzieciom samodzielne wykonanie i degustacja czekoladowych wafelków. Na ich buziach malował się uśmiech, były bardzo zadowolone i cały czas się świetnie bawiły.