Święto pluszowego misia

Dni szczególne

Święto  Pluszowego Misia

24 i 25 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Święto  Pluszowego Misia. Na każdej przerwie bibliotekarka M. Pietrzyk  opowiadała o misiach -bohaterach książeczek i filmach. Dzieci poznały misia Kolargola , Yogi, Kung-fu panda, Uszatka, Balu, Gumisie, rozwiązywały zagadki i rywalizowały w wielu konkursach. Na  zwycięzców czekały nagrody, a wszystkie dzieci otrzymały kolorowanki. Było dużo radości i wesela. Klasy I i II spotkały się z bibliotekarką na lekcjach  poświęconych Kubusiowi Puchatkowi i jego przyjaciołom.
Pluszowe misie od ponad stu lat są ulubieńcami dzieci na cały świecie. Miękkie, miłe, czułe. Są najlepszą przytulanką przy zasypianiu.
     Z okazji Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia 25 listopada dzieci z klas drugich spotkały się w bibliotece, aby uczcić urodziny misia. Dzieci poznały historię tego sympatycznego święta, opowiadały o misiach, które są bohaterami filmów i książek dla dzieci, dowiedziały się o życiu i zwyczajach niedźwiedzi. Podczas wspólnej zabawy przy piosenkach o misiach musiały wykazać się zręcznością, pomysłowością, szybkością, no i oczywiście wiedzą. Doping był ogromny. Spotkanie sprawiło wszystkim uczestnikom wiele radości i dostarczyło miłych wrażeń.