Nazwa Użytkownika Hasło      Zapamiętaj mnie
Na mapie

Najnowszy Użytkownik: zosiao2002
Kajaki 2017
Tradycją naszej Szkoły stały się jesienne wyjazdy na spływ kajakowy do Zwierzyńca. W tegorocznej imprezie uczestniczyło 40 uczniów oraz opiekunowie: p. Halina Załoga, p. Magdalena Żyszkowska, ks. Paweł Szczyglinski i p. Wojciech Iwaniuk. Piękne tereny Roztocza, słoneczna pogoda oraz dobry humor uczestników sprawiły, że impreza była bardzo udana.
Wycieczka do Lublina
We wtorek (19 września) odbyła się wycieczka do Lublina, w której wzięli udział uczniowie klas: 7 oraz 2 i 3 gimnazjum. Najpierw zwiedziliśmy Muzeum Historii Lublina, w którym usłyszeliśmy jak rozwijała się stolica województwa lubelskiego od założenia miasta aż do drugiej wojny światowej. Pani przewodnik przedstawiła nam wiele ciekawostek na temat Lublina, np. że przez kilka dni był on stolicą Polski. Dowiedzieliśmy się o postaciach mających wkład w odzyskanie przez Polskę niepodległości, ale o których nie mówi się w podręcznikach do historii. Z Lublinem jest związanych wiele legend, np. O czarciej łapie. Następnie wzięliśmy udział w grze terenowej na starym mieście.
Zebranie z rodzicami
Początek roku szkolnego 2017/2018
4 września 2017 roku uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Tego ważnego momentu dla wszystkich uczniów, nauczycieli i rodziców dokonała pani Dyrektor Zespołu Halina Załoga. Po wprowadzeniu Sztandarów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum cała społeczność szkolna odśpiewała Hymn Polski. Było serdeczne powitanie wszystkich zgromadzonych, życzenia sukcesów w nowym roku szkolnym oraz sprawy organizacyjne. Po części oficjalnej uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami udali się na spotkania w salach lekcyjnych.
Serdeczne podziękowania dla pracowników którzy włączyli się w przygotowanie Uroczystości: pani M. Pietrzyk- dekoracja, pan R. Grygiel - nagłośnienie, pani K. Marciniak - Dzieciuch - Poczty Sztandarowe, Pani M. Woźniak - Gołąb - relacja fotograficzna, pan W. Woźniak - informacje na stronie internetowej.
Plan lekcji na rok szkolny 2017/2018
Plan lekcji na rok szkolny 2017/2018 znajdziesz w zakładce Plan lekcji
.
Informacja dla rodziców

Szczegóły w publikacji
Zestaw podręczników na rok szkolny 2017/2018
Klasa 2 i 3
Informujemy, że podręczniki do przedmiotów obowiązkowych uczniowie klas drugich i trzecich otrzymają bezpłatnie – na zasadzie wypożyczenia na rok. Rodzice kupują tylko podręczniki i ćwiczenia do przedmiotów dodatkowych:

przedmiot tytuł autor
religia, kl. 2 “Z Tobą idę przez życie” red. ks. P. Mąkosa + karty pracy
religia, kl. 3 „Żyję Twoją Miłością” red. ks. P. Mąkosa+ karty pracy
Zakończenie roku szkolnego 2016/2017
Przyszedł ten dzień długo wyczekiwany przez wszystkich uczniów: koniec roku szkolnego. Uroczysta akademia została przygotowana przez uczniów klas III, wystąpiły również uczennice z chóru CANTO prowadzonego przez panią Ewę Bieniek. Całą uroczystość poprowadziła Pani Dyrektor Halina Załoga. Były wspomnienia , podziękowania, chwile wzruszenia, kwiaty dla nauczycieli i pracowników szkoły, przemówienia oraz zabawne scenki w wykonaniu uczniów z klas kończących naukę w gimnazjum. Uroczystość swoją obecnością zaszczycili Rodzice, absolwenci gimnazjum, goście oraz Wójt Gminy Mełgiew Pan Ryszard Podlodowski i zastępca Wójta Gminy pani Elżbieta Korbus.
Oprawa techniczna pan Radosław Grygiel, relacja fotograficzna i dokumentacja na stronie internetowej pan Waldemar Woźniak.
Zdjęcia zobacz tutaj
Rajd rowerowy 2017
19 czerwca 2017r. uczniowie kl IIA i IIB pod opieką p. Katarzyny Marciniak- Dzieciuch, p. Anny Załogi, oraz ks. Rafała Lewandowskiego wybrali się na kolejny rajd rowerowy. Najpierw pojechaliśmy do mieszczącego się w Trzeciakowie Ośrodka Jeździeckiego DAKAR. Następnym przystankiem była stacja PKP w Jaszczowie. Punkt docelowy to Ośrodek Rekreacyjny w Jaszczowie, gdzie czekało już na nas rozpalone ognisko. Uczniowie po zjedzeniu kiełbasek i krótkiej przerwie chętnie korzystali z miejscowych atrakcji m.in. siłownia, huśtawki ,przejażdżki rowerami dwuosobowymi. Największym zainteresowaniem cieszyła się huśtawka zawieszona na linie bezpośrednio nad lustrem wody rzeki Wieprz. Po godzinie 13 udaliśmy się w drogę powrotną. Ku uciesze uczestników, pogoda była wspaniała, dzięki czemu wszystkim dopisywał dobry humor. Długość przebytej trasy to około 30 km.
IV Konkurs Biologiczno-Chemicznym
2 czerwca podczas IX Sesji Naukowej, nastąpiło uroczyste wręczenie nagród gimnazjalistom biorącym udział w IV Konkursie Biologiczno-Chemicznym. I miejsce zajął zespół uczniów z Gimnazjum w Mełgwi – serdecznie gratulujemy. Nagrody zwycięzcom wręczyli wicestarosta powiatu świdnickiego Waldemar Białowąs i dyrektor ILO Stanisław Stefańczyk. Podziwiamy zwycięzców za wiedzę i umiejętności z dziedziny biologii i chemii, a ich nauczycielom gratulujemy przygotowania młodzieży do udziału w konkursie.
Wakacyjny Konkurs Fotograficzny im. Artura Tabora
Szczegóły na temat Wakacyjnego Konkursu Fotograficznego im. Artura Tabora pt. Przyroda Ziemi Lubelskiej znajdziesz na stronie stronie
Strona 1 z 51 1 2 3 4 > >>

Gimnazjum'

Dlaczego nasze Gimnazjum?

Jesień
Szkoła nasza w roku 2015 przystąpiła do Fundacji Studenckiej „Młodzi-Młodym”, która zajmuje się pozyskiwaniem pieniędzy uzyskanych z jednego procenta podatku dochodowego. Dodatkowe informacje można uzyskać odwiedzając stronę: Fundacji. Miło nam poinformować rodziców uczniów naszego GIMNZJUM, że kwota zebranych środków z 1 % podatku za rok 2015 wynosi: 164,77 zł. Pieniądze są do dyspozycji RADY RODZICÓW z przeznaczeniem na potrzeby uczniów naszej szkoły. Bardzo dziękujemy Rodzicom i Nauczycielom za wpłaty.

Batmat'
Na tej stronie znajdziesz wiele ciekawych zadań matematycznych.

Wybór Mediów

Szkolny