-> Strona g³ówna
-> Audio
-> Nowa galeria
Wizyta na Ukrainie 2016
4 i 5 listopada 2016r. w³adze Gminy Me³giew zorganizowa³y dla naszej orkiestry wyjazd na Ukrainê. Wraz z orkiestr± na Ukrainê uda³a siê delegacja naszej gminy z Panem Ryszardem Podlodowskim - Wójtem Gminy Me³giew i delegacja Zespo³u Szkó³ w Me³gwi z Pani± Halin± Za³og± - Dyrektork± ZS w Me³gwi. Pierwszego dnia go¶cili¶my w szkole w Lubliñcu. Tam po posi³ku wziêli¶my udzia³ w mini konkursie zorganizowanym przez uczniów tamtejszej szko³y. Nastêpnie zagrali¶my koncert, za który otrzymali¶my gor±ce brawa i podziêkowania od uczniów i nauczycieli. Nastêpnego dnia pojechali¶my na cmentarz Polskich Legionistów poleg³ych w obronie Ojczyzny w 1916r. Cmentarz znajduje siê w lesie w pobli¿u wsi Kostiuchnówka. Dziêki staraniom Chor±gwi £ódzkiej ZHP z³o¿ono na tym cmentarzu szcz±tki ok. 2000 Legionistów poleg³ych w bitwie. Delegacja Gminy Me³giew i szkó³ z terenu naszej gminy odwiedzaj± to miejsce od wielu lat. W tym roku uroczyst± mszê ¶w. w Kostiuchnówce u¶wietni³a nasza orkiestra. Zagrali¶my kilka pie¶ni ko¶cielnych w czasie trwania mszy ¶w. a potem zagrali¶my wi±zankê pie¶ni legionowych. Za nasz wystêp otrzymali¶my podziêkowania od tamtejszych w³adz i g³ównych organizatorów czyli harcerzy. Zdjêcia z wyjazdu zobacz TUTAJ.
XXIV Regionalny Przegl±d Orkiestr Dêtych OSP
2 lipca 2016 r. w Opatowie mia³ miejsce XXIV Regionalny Przegl±d Orkiestr Dêtych OSP. Nasza orkiestra po zajêciu pierwszego miejsca w Wojewódzkim Przegl±dzie Orkiestr OSP reprezentowa³a Województwo Lubelskie. W przegl±dzie wziê³o udzia³ 9 orkiestr z województw: lubelskiego, ¶l±skiego, podkarpackiego i ¶wiêtokrzyskiego. Jak wypadli¶my na tle innych orkiestr przekonamy siê po og³oszeniu zebranych we wszystkich przegl±dach regionalnych wyników. Miejmy nadziejê, ¿e bêdzie lepiej ni¿ w Polanicy :-)
Kilka zdjêæ znajdziesz tutaj.

XXXI Wojewódzki Przegl±d Orkiestr Dêtych OSP
19 czerwca 2016r. nasza orkiestra odnios³a wielki sukces. Zajê³a pierwsze miejsce na XXXI Wojewódzkim Przegl±dzie Orkiestr Dêtych OSP w Batorzu. Do konkursu o palmê pierwszeñstwa przyst±pi³o 12 najlepszych orkiestr dêtych z Województwa Lubelskiego. Nasz wystêp zosta³ oceniony przez profesjonalne jury przegl±du jako najlepszy. Drugie miejsce zajê³a ubieg³oroczna laureatka XXX przegl±du, Orkiestra OSP z Kie³czewic Górnych. Trzecia lokata przypad³a Orkiestrze OSP z Lubartowa. Gratulacje nale¿± siê wszystkim muzykom naszej orkiestry, ale przede wszystkim naszemu kapelmistrzowi Rafa³owi Maruszakowi. To dziêki jego doborowi repertuaru, wytrwa³o¶ci w egzekwowaniu od nas umiejêtno¶ci muzycznych i konsekwencji w d±¿eniu do celu by³o mo¿liwe nasze zwyciêstwo. BBBRRRRRAAAAWWWWOOOO!!! Jeden z konkursowych utworów (film: Sylwia Mazur).
3 Maja 2016
Nasza orkiestra u¶wietni³a uroczyst± Mszê ¦wiêt± odprawion± 3 Maja 2016r. w naszym ko¶ciele parafialnym.
Kilka fotek zobacz tutaj.
IV Noworoczny Koncert Kolêd

24 stycznia 2016r. nasza orkiestra zagra³a koncert podczas trwania IV Noworocznego Koncertu Kolêd zorganizowanego przez Gminny O¶rodek Kultury w Me³gwi.

Zdjêcia zobacz TUTAJ.
XXX Przegl±d Orkiestr Dêtych
21 czerwca 2015r. odby³ siê w Ostrowie Lubelskim XXX Wojewódzki Przegl±d Orkiestr Dêtych OSP. W przegl±dzie wziê³o udzia³ 10 najlepszych orkiestr dêtych z Województwa Lubelskiego. Nasza orkiestra zajê³a pi±te miejsce. Kapelmistrz naszej orkiestry Rafa³ Maruszak zosta³ oceniony przez Jury przegl±du jako najlepszy kapelmistrz. Gratulujemy!!!
Nasz wystêp zobacz poni¿ej

Bo¿e Cia³o 2015
Jak co roku nasza orkiestra bra³a udzia³ w uroczysto¶ciach Bo¿ego Cia³a. Grali¶my oprawê Mszy ¦wiêtej a potem poprowadzili¶my procesjê po ulicach Me³gwi.
Koncert Noworoczny 2015
18 stycznia nasza orkiestra zagra³a koncert noworoczny w parafialnym ko¶ciele pw. ¦w. Wita w Me³gwi.
Zagrali¶my kilkana¶cie utworów zwi±zanych z okresem ¦wi±t Bo¿ego Narodzenia i tradycyjnych kolêd.
Fragment koncertu mo¿na pos³uchaæ poni¿ej.

Rocznica odzyskania Niepodleg³o¶ci 2014
11 listopada 2014 nasza orkiestra u¶wietni³a uroczyst± Mszê ¦wiêt± w intencji Ojczyzny. Zagra³a pie¶ni ko¶cielne, krótki koncert pie¶ni legionowych i poprowadzi³a procesjê na cmentarz parafialny.
Wybory w naszej Orkiestrze
Minê³a piêcioletnia kadencja Zarz±du naszej Orkiestry. Dlatego 29 wrze¶nia 2014r. odby³o siê walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze. W imieniu ustêpuj±cego Zarz±du sprawozdanie z tego co siê zadzia³o przez ostatnie 5 lat z³o¿y³ Prezes Marek Michalczuk. O¶wiadczy³ równie¿, ¿e ze wzglêdów osobistych nie bêdzie siê ubiega³ o to stanowisko w nastêpnej kadencji. Na nowego prezesa zebranie wybra³o Wojtka Lisickiego. Do piêcioosobowego Zarz±du w g³osowaniu tajnym zostali wybrani równie¿: New Page 1

Wojtek Lisicki - Prezes Orkiestry Dêtej Gminy Me³giew

S³awek Jarz±bkowski

Iza Piech

Micha³ Michalczuk

Robert Efir

Gratulujemy nowo wybranym w³adzom i ¿yczymy owocnej pracy w nastêpnej kadencji dla dobra naszej Orkiestry.
XXIII Regionalny Przegl±d Orkiestr Dêtych OSP
Poniewa¿ w ubieg³ym roku nasza orkiestra zajê³a drugie miejsce w Wojewódzkim Przegl±dzie Orkiestr Dêtych OSP otrzymali¶my nominacjê do przegl±du regionalnego. Wybrali¶my przegl±d regionalny w Polanicy - Zdroju. W XXIII Regionalnym Przegl±dzie Orkiestr Dêtych OSP w Polanicy - Zdroju wziê³o udzia³ 12 orkiestr z województw: ¦l±skiego, £ódzkiego i Lubelskiego. Komisja konkursowa ocenia³a przemarsz orkiestr oraz ich koncert. Ogólnopolsk± listê rankingow± orkiestr sporz±dzi Zarz±d G³ówny Zwi±zku OSP RP i przeka¿e do poszczególnych wykonawców. Zdjêcia zobacz tutaj.
Nazwa u¿ytkownika

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj siê

Nie mo¿esz siê zalogowaæ?
Popro¶ o nowe has³o
Musisz zalogowaæ siê, aby móc dodaæ wiadomo¶æ.

26/06/2023 08:39
I miejsce w XXXVII Wojewodzkim Przegl±dzie Orkiestr Dêtych OSP -Na³êczów 2023 Shock

27/06/2022 21:50
II miejsce za koncert - XXXVI Wojewódzki Przegl±d Orkiestr Dêtych OSP - Batorz 2022 Shock