-> Strona g³ówna
-> Audio
-> Nowa galeria
XXIX Wojewódzki Przegl±d Orkiestr Dêtych OSP
22 czerwca 2014r. odby³ siê w Tomaszowie Lubelskim XXIX Wojewódzki Przegl±d Orkiestr Dêtych OSP. Zakwalifikowa³o siê do niego 8 orkiestr z woj. lubelskiego. Wed³ug Jury przegl±du najlepiej zagra³a orkiestra gospodarzy czyli z Tomaszowa Lubelskiego. Drugie miejsce przyznano orkiestrze z Lubartowa. Nasza orkiestra zosta³a sklasyfikowana na trzecim miejscu. Protokó³ z punktacj± zobacz tutaj. Kilka zdjêæ zobacz tutaj. Galeriê oficjaln± przegl±du mo¿esz zobaczyæ tutaj.

Jubileusz 15-lecie powstania Orkiestry Dêtej Gminy Me³giew

18 maja 2014r. nasza orkiestra obchodzi³a piêtnast± rocznicê powstania. Dziêki du¿emu zaanga¿owaniu Prezesa orkiestry Marka Michalczuka, Kapelmistrza Rafa³a Maruszaka i innych cz³onków orkiestry, a tak¿e dziêki pomocy Pana Wójta Gminy Me³giew Wac³awa Motyla oraz Gminnego O¶rodka Kultury uroczysto¶ci mia³y bardzo uroczysty charakter. Po Mszy ¦wiêtej w intencji naszej orkiestry barwny korowód przeszed³ do amfiteatru. Tutaj zagrali¶my pierwsz± czê¶æ koncertu jubileuszowego. Nastêpnie Prezes i Kapelmistrz wrêczyli jubileuszowe pami±tki osobom, dziêki którym orkiestra nasza powsta³a. Zosta³y wrêczone równie¿ pami±tkowe dyplomy i upominki cz³onkom orkiestry, którzy zagrali pierwszy koncert i graj± do dzisiaj w orkiestrze, oraz muzykom, którzy najaktywniej pracuj± podczas prób i koncertów. Pan Prezes nie zapomnia³ równie¿ o osobach, które pomagaj± na co dzieñ w funkcjonowaniu orkiestry. Podziêkowania od orkiestry za wieloletni± pracê otrzyma³ nasz Kapelmistrz i Prezes. Rafa³ Maruszak zrewan¿owa³ siê równie¿ dziêkuj±c muzykom za pracê i zaanga¿owanie w funkcjonowanie i osi±gniêcia orkiestry. Wójt Gminy Me³giew Pan Wac³aw Motyl i Przewodnicz±cy Rady Gminy Me³giew Pan Zbigniew Oleszek wrêczyli najbardziej zas³u¿onym muzykom naszej orkiestry odznaczenia Amicus Vici (Zas³u¿ony dla Gminy Me³giew). Bardzo du¿o gratulacji i ¿yczeñ jubileuszowych us³yszeli¶my od wielu zaproszonych go¶ci. Oficjalna czê¶æ zakoñczy³a siê drug± czê¶ci± koncertu. Otrzymali¶my gromkie brawa i pro¶by o bis. Takie chwile u¶wiadamiaj± nam, ¿e warto po¶wiêciæ wiele godzin pracy dla takiej przychylnej atmosfery, któr± nam stworzy³y w³adze naszej gminy, mieszkañcy gminy, zaproszeni go¶cie i nasze rodziny. Wszystkim serdecznie dziêkujemy.
Materia³ video znajdziesz tutaj.
3 Maja 2014
3 maja 2014 nasza orkiestra wziê³a udzia³ w gminnych obchodach rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz w Dniach Gminy Me³giew. Zagrali¶my oprawê Mszy ¦wiêtej, poprowadzili¶my orszak z ko¶cio³a parafialnego do muszli koncertowej i zagrali¶my króciutki koncert. Zdjêcia zobacz tutaj.
Koncert Noworoczny 2014
26 stycznia 2014r. nasza orkiestra wziê³a udzia³ w II Noworocznym koncercie kolêd, który zorganizowa³ Gminny O¶rodek Kultury w Me³gwi. Zagrali¶my kilka kolêd i pastora³ek oraz kilka hitów oko³o bo¿onarodzeniowych. Publiczno¶æ ka¿d± nasz± prezentacjê nagrodzi³a gromkimi brawami. Zdjêcia zobacz tutaj.
Najnowsza fotka naszej orkiestry

Zdjêcie Jacek Dziubak. Kliknij w zdjêcie aby powiêkszyæ
Do¿ynki Powiatowe - Trawniki 2013
8 wrze¶nia 2013 mia³y miejsce w Trawnikach Powiatowe Do¿ynki 2013. Nasza orkiestra zagra³a podczas Mszy ¦wiêtej, poprowadzi³a korowód do¿ynkowy z ko¶cio³a na skwer przy Domu Kultury w Trawnikach i zagra³a koncert, za który otrzyma³a gromkie brawa i uznanie licznie zgromadzonej publiczno¶ci. Zdjêcia na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w ¦widniku znajdziesz tutaj.
Koncert 15 sierpnia 2013

15 sierpnia 2013 w amfiteatrze w Me³gwi zagra³y dwie orkiestry: Orkiestra Dêta KWK Murcki-Staszic z Katowic i Orkiestra Dêta Gminy Me³giew.
Dziêkujemy mi³o¶nikom muzyki metalowej za liczne przybycie i gromkie brawa.
Koncert na dwie orkiestry

Wszystkich wielbicieli i fanów metalu (metalowych instrumentów) zapraszamy na koncert dwóch orkiestr dêtych. 15 sierpnia (czwartek) o godz. 17 w amfiteatrze w Me³gwi zagra Orkiestra Dêta Gminy Me³giew i Orkiestra Dêta KWK Murcki-Staszic z Katowic
XXVIII Wojewódzki Przegl±d Orkiestr Dêtych OSP
16 czerwca 2013r. w Rykach mia³ miejsce XXVIII Wojewódzki Przegl±d Orkiestr Dêtych OSP. W przegl±dzie wziê³o udzia³ 11 najlepszych orkiestr z naszego województwa. Nasza orkiestra zajê³a II miejsce za wykonanie trzech obowi±zkowych utworów muzycznych. Za prezentacjê orkiestry w marszu Jury przegl±du przyzna³o naszej orkiestrze I miejsce. Serdeczne gratulacje dla muzyków i kapelmistrza Rafa³a Maruszaka.
Zdjêcia zobacz tutaj
Pliki multimedialne znajdziesz tutaj.
Protokó³ komisji oceniaj±cej wystêpy orkiestr znajdziesz tutaj.
I Targi Turystyki Wiejskiej i Kulturowej
16 czerwca 2013r. na pro¶bê organizatorów I Targów Turystyki Wiejskiej i Kulturowej w Wierzchowiskach nasza orkiestra zagra³a krótki koncert.
Zjêcia zobacz tutaj.
Narodowe ¦wiêto Niepodleg³o¶ci 2012
Tegoroczne Narodowe ¦wiêto Niepodleg³o¶ci uczcili¶my dwoma wystêpami. W sobotê zagrali¶my koncert w Szkole Podstawowej im. Jaworzniaków w Krzesimowie. Szko³a w tym dniu obchodzi³a swoje ¶wiêto i ca³a spo³eczno¶æ szkolna poprosi³a nas do u¶wietnienia tej uroczysto¶ci. W niedzielê uczestniczyli¶my we Mszy ¦w. w naszym parafialnym ko¶ciele, gdzie równie¿ zagrali¶my krótki koncert pie¶ni legionowych.
Nazwa u¿ytkownika

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj siê

Nie mo¿esz siê zalogowaæ?
Popro¶ o nowe has³o
Musisz zalogowaæ siê, aby móc dodaæ wiadomo¶æ.

26/06/2023 08:39
I miejsce w XXXVII Wojewodzkim Przegl±dzie Orkiestr Dêtych OSP -Na³êczów 2023 Shock

27/06/2022 21:50
II miejsce za koncert - XXXVI Wojewódzki Przegl±d Orkiestr Dêtych OSP - Batorz 2022 Shock