-> Strona główna
-> Audio
-> Nowa galeria
Koncert Szlachetna Paczka
19 grudnia 2021r. nasza orkiestra wzięła udział w koncercie zorganizowanym w Miejskim Ośrodku Kultury w Świdniku. Koncert miał za zadanie podziękować organizatorom i czynnym uczestnikom akcji Szlachetna Paczka działającym w Powiecie Świdnickim. Dzięki ich zaangażowaniu wiele potrzebujących osób otrzymało niezbędne do życia produkty. Zdjęcia zobacz w naszej galerii
Koncert Mikołajkowy
5 grudnia 2021r. nasza orkiestra zagrała w naszym Kościele parafialnym koncert Mikołajkowy. Wydarzenie odbyło się po mszy św. odprawionej przez ks. kan. Dariusza Moczulewskiego. Wszystkie obecne dzieci miały też szansę na spotkanie ze św. Mikołajem, który wręczył im słodkie upominki. Zdjęcia znajdziesz w naszej galerii.
Dołączcie do nas !!!
Dzisiaj, 30 listopada 2021r. nasza orkiestra zachęcała młodzież do nauki gry na instrumentach dętych i pracy w naszej orkiestrze. Odwiedziliśmy Gminny Dom Kultury w Mełgwi z siedzibą w palacu w Podzamczu. Tam przybyły 2 grupy młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Mełgwi. Następnie udaliśmy się do Szkoły Podstawowej w Krępcu i Szkoły Podstawowej w Jackowie. Mamy nadzieję, że wkrótce nowi ludzie podejmą trud gry na instrumentach dętych. Orkiestra zaprezentowała kilka utworów a muzycy opowiedzieli o swoich instrumentach.
Jeśli chcesz nauczyć się gry na instrumencie i wstąpić w szeregi Orkiestry Dętej to serdecznie zapraszamy!
Zdjęcia w naszej galerii
XXXV Wojewódzki Przegląd Orkiestr Dętych

5 września 2021r. wzięliśmy udział w XXXV Wojewódzkim Przeglądzie Orkiestr Dętych OSP. Przegląd odbył się w Tomaszowie Lubelskim. Wzięło w nim udział 10 orkiestr z Województwa Lubelskiego. Przegląd miał charakter prezentacyjny bez wskazań zwycięzców. Nasza orkiestra, jako jedyna, wystąpiła z mażoretkami. Każda orkiestra zaprezentowała się w marszu i w krótkim koncercie. Na zakończenie nastąpiło wspólne wykonanie trzech utworów. Za udział w przeglądzie otrzymaliśmy pamiątkowy puchar, dyplom i nagrodę pieniężną. Zdjęcia zobacz w naszej galerii
.
Dożynki Powiatowe 2021

29 sierpnia w Mełgwi odbyły się Dożynki Powiatowe, podczas których rolnicy z całego powiatu świdnickiego dziękowali za zebrane plony. Nasza orkiestra zagrała podczas Mszy Świętej, a następnie przeprowadziła uczestników dożynek do muszli koncertowej. Po części oficjalnej zagraliśmy koncert, za który my i nasze mażoretki otrzymaliśmy gromkie brawa. Zdjęcia znajdziesz w naszej galerii.
XVII Roztoczański Przegląd Orkiestr Dętych
6 czerwca 2021r nasza orkiestra wzięła udział w XVII Roztoczańskim Przeglądzie Orkiestr Dętych w Zwierzyńcu. W przeglądzie wzięło udział 10 orkiestr dętych z różnych rejonów Polski. Poziom zaprezentowanych utworów był bardzo wysoki. Nasz występ bardzo się podobał zgromadzonej publiczności. Gromkie brawa otrzymały też nasze mażoretki przygotowane przez Panią Małgosię Michalczuk. Zdjęcia znajdziesz w naszej nowej galerii.

Jedziemy do Zwierzyńca
Zostań w domu

Kliknij w fotkę aby posłuchać

Dziś 3-maja. Święto, które od początku istnienia ORKIESTRA DĘTA GMINY MEŁGIEW obchodziła czynnie uczestnicząc w uroczystościach gminnych. To ważne narodowe święto często było połączone z Dniem Strażaka oraz Dniami Mełgwi.
Niestety w tym roku pierwszy raz od 20 lat spędzamy je w domach. Ale aby w jakiś sposób zaznaczyć naszą obecność, aktywność muzyczną i przynależność do społeczności Mełgwi chciałbym zaprezentować Państwu CLIP, który nagraliśmy wspólnie on-line w tym trudnym dla nas wszystkich a zwłaszcza dla kultury czasie. Wpisując się w hasło #zostańwdomućwicz, #koronawirus, dziękuję serdecznie wszystkim członkom ORKIESTRY DĘTEJ GMINY MEŁGIEW - również tym, którzy z różnych powodów nie mogli wziąć udziału w nagraniu. Podjęliście moje wyzwanie i sprostaliście świetnie temu zadaniu. Zapraszam więc do wysłuchania i obejrzenia premiery naszej produkcji. Kapelmistrz ODGM Rafał Maruszak.
101 Rocznica Odzyskania Niepodległości
11 listopada 2019r. nasza orkiestra wzięła udział we Mszy Świętej odprawionej w naszym kościele parafialnym. Tradycyjnie powitaliśmy poczty sztandarowe marszem. Następnie zagraliśmy Hymn Polski. Po mszy poprowadziliśmy uczestników uroczystości na cmentarz parafialny. Tam nasz werblista wtórował przy złożeniu wieńców i zapaleniu zniczy przy Ścianie Pamięci. Następnie zagraliśmy wiązankę pieśni legionowych. Uroczystość zakończyliśmy grając marsza na odprowadzenie pocztów sztandarowych i uczestników. Zdjęcia zobacz tutaj.
Orkiestra na inauguracji wojewódzkiej roku szkolnego 2019/2020
Kuratorium Oświaty w Lublinie zaprosił naszą orkiestrę do udziału w wojewódzkiej inauguracji roku szkolnego 2019/2020. Poprowadziliśmy przemarsz przedstawicieli samorządu Województwa Lubelskiego, pracowników Kuratorium Oświaty w Lublinie, dyrektorów szkół lubelskich, nauczycieli, uczniów i rodziców. Przemarsz rozpoczęliśmy przy Archikatedrze Lubelskiej. Przeszliśmy przez Bramę Krakowską, Stare Miasto i dotarliśmy do Zamku Lubelskiego. Tutaj, przy wtórze orkiestry, uczestnicy przemarszu złożyli wieńce i zapalili znicze pod tablicą upamiętniającą ofiary II wojny światowej. Następnie udaliśmy się do zespołu szkół Biskupiak. Tutaj pożegnaliśmy uczestników przemarszu. Film nakręcony przez Agnieszkę Kwaśniak prezentujemy poniżej.

Zagraliśmy na meczu Tytanów
Takim wpisem docenio naszą orkiestrę. "Na meczu 10 - lecia naszego klubu, który odbył się 3 sierpnia na Stadionie Lekkoatletycznym w Lublinie mieliśmy zaszczyt gościć Orkiestrę Dętą Gminy Mełgiew pod batutą Rafała Maruszaka. Oprawą muzyczną tego meczu zachwycony był każdy członek naszej tytanowej rodziny, dlatego z pewnością muzycy zasługują na chwilę uwagi na naszej stronie".

Nie masz jeszcze konta?

Nie możesz się zalogować?
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

25/06/2017 22:14
II miejsce koncert, I miejsce przemarsz, najlepszy kapelmistrz -XXXII Przegląd Orkiestr Dętych OSP Nałęczów 2017 Grin Shock

20/06/2016 09:05
I miejsce w XXXI Przeglądzie Orkiestr Dętych OSP Batorz 2016 Shock Grin