-> Strona główna
-> Gmina Mełgiew
-> Audio
Dożynki gminno-parafialne i obchody 700-lecie Mełgwi
27 sierpnia 2017r. orkiestra nasza uświetniła swoim udziałem dożynki gminno-parafialne i obchody 700-lecia Mełgwi. Zagraliśmy oprawę mszy św. Potem poprowadziliśmy korowód dożynkowy z kościoła parafialnego pod muszlę koncertową. Tutaj zagraliśmy krótki koncert. Orkiestrze towarzyszyła grupa mażoretek przygotowana przez Małgorzatę Michalczuk. Zdjęcia zobacz tutaj.
XXXII Wojewódzki Przegląd Orkiestr Dętych OSP
25 czerwca odbył się w Nałęczowie XXXII Wojewódzki Przegląd Orkiestr Dętych OSP. Rywalizowało ze sobą osiem najlepszych orkiestr z Województwa Lubelskiego. Nasza orkiestra zajęła drugie miejsce za zagrany koncert, pierwsze miejsce zajęła za koncert w przemarszu. Nasz kapelmistrz Rafał Maruszak został oceniony jako najlepszy kapelmistrz. Grupę mażoretek przygotowała pani Elżbieta Michalczuk. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Zdjęcia zobacz tutaj.
Dni Mełgwi 2017
4 czerwca nasza orkiestra wzięła udział w Dniach Mełgwi. O godz. 12 zagraliśmy podczas Mszy Świętej w kościele parafialnym. Następnie na czele uroczystego korowodu przeszliśmy do muszli koncertowej. Tutaj zagraliśmy krótki koncert. Otrzymaliśmy gromkie brawa od mieszkańców Gminy Mełgiew i zaproszonych gości.
V Noworoczny Koncert Kolęd i Pastorałek
15 stycznia 2017r. nasza orkiestra wystąpiła na V Noworocznym Koncercie Kolęd i Pastorałek w Urzędzie Gminy w Mełgwi. Zagraliśmy kilka kolęd i dwa utwory związane tematycznie ze Świętami Bożego Narodzenia. Za swój występ otrzymaliśmy gromkie brawa.
Wizyta na Ukrainie 2016
4 i 5 listopada 2016r. władze Gminy Mełgiew zorganizowały dla naszej orkiestry wyjazd na Ukrainę. Wraz z orkiestrą na Ukrainę udała się delegacja naszej gminy z Panem Ryszardem Podlodowskim - Wójtem Gminy Mełgiew i delegacja Zespołu Szkół w Mełgwi z Panią Haliną Załogą - Dyrektorką ZS w Mełgwi. Pierwszego dnia gościliśmy w szkole w Lublińcu. Tam po posiłku wzięliśmy udział w mini konkursie zorganizowanym przez uczniów tamtejszej szkoły. Następnie zagraliśmy koncert, za który otrzymaliśmy gorące brawa i podziękowania od uczniów i nauczycieli. Następnego dnia pojechaliśmy na cmentarz Polskich Legionistów poległych w obronie Ojczyzny w 1916r. Cmentarz znajduje się w lesie w pobliżu wsi Kostiuchnówka. Dzięki staraniom Chorągwi Łódzkiej ZHP złożono na tym cmentarzu szczątki ok. 2000 Legionistów poległych w bitwie. Delegacja Gminy Mełgiew i szkół z terenu naszej gminy odwiedzają to miejsce od wielu lat. W tym roku uroczystą mszę św. w Kostiuchnówce uświetniła nasza orkiestra. Zagraliśmy kilka pieśni kościelnych w czasie trwania mszy św. a potem zagraliśmy wiązankę pieśni legionowych. Za nasz występ otrzymaliśmy podziękowania od tamtejszych władz i głównych organizatorów czyli harcerzy. Zdjęcia z wyjazdu zobacz TUTAJ.
XXIV Regionalny Przegląd Orkiestr Dętych OSP
2 lipca 2016 r. w Opatowie miał miejsce XXIV Regionalny Przegląd Orkiestr Dętych OSP. Nasza orkiestra po zajęciu pierwszego miejsca w Wojewódzkim Przeglądzie Orkiestr OSP reprezentowała Województwo Lubelskie. W przeglądzie wzięło udział 9 orkiestr z województw: lubelskiego, śląskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Jak wypadliśmy na tle innych orkiestr przekonamy się po ogłoszeniu zebranych we wszystkich przeglądach regionalnych wyników. Miejmy nadzieję, że będzie lepiej niż w Polanicy :-)
Kilka zdjęć znajdziesz tutaj.

XXXI Wojewódzki Przegląd Orkiestr Dętych OSP
19 czerwca 2016r. nasza orkiestra odniosła wielki sukces. Zajęła pierwsze miejsce na XXXI Wojewódzkim Przeglądzie Orkiestr Dętych OSP w Batorzu. Do konkursu o palmę pierwszeństwa przystąpiło 12 najlepszych orkiestr dętych z Województwa Lubelskiego. Nasz występ został oceniony przez profesjonalne jury przeglądu jako najlepszy. Drugie miejsce zajęła ubiegłoroczna laureatka XXX przeglądu, Orkiestra OSP z Kiełczewic Górnych. Trzecia lokata przypadła Orkiestrze OSP z Lubartowa. Gratulacje należą się wszystkim muzykom naszej orkiestry, ale przede wszystkim naszemu kapelmistrzowi Rafałowi Maruszakowi. To dzięki jego doborowi repertuaru, wytrwałości w egzekwowaniu od nas umiejętności muzycznych i konsekwencji w dążeniu do celu było możliwe nasze zwycięstwo. BBBRRRRRAAAAWWWWOOOO!!! Jeden z konkursowych utworów (film: Sylwia Mazur).
3 Maja 2016
Nasza orkiestra uświetniła uroczystą Mszę Świętą odprawioną 3 Maja 2016r. w naszym kościele parafialnym.
Kilka fotek zobacz tutaj.
IV Noworoczny Koncert Kolęd

24 stycznia 2016r. nasza orkiestra zagrała koncert podczas trwania IV Noworocznego Koncertu Kolęd zorganizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Mełgwi.

Zdjęcia zobacz TUTAJ.
XXX Przegląd Orkiestr Dętych
21 czerwca 2015r. odbył się w Ostrowie Lubelskim XXX Wojewódzki Przegląd Orkiestr Dętych OSP. W przeglądzie wzięło udział 10 najlepszych orkiestr dętych z Województwa Lubelskiego. Nasza orkiestra zajęła piąte miejsce. Kapelmistrz naszej orkiestry Rafał Maruszak został oceniony przez Jury przeglądu jako najlepszy kapelmistrz. Gratulujemy!!!
Nasz występ zobacz poniżej

Boże Ciało 2015
Jak co roku nasza orkiestra brała udział w uroczystościach Bożego Ciała. Graliśmy oprawę Mszy Świętej a potem poprowadziliśmy procesję po ulicach Mełgwi.

Nie masz jeszcze konta?

Nie możesz się zalogować?
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

25/06/2017 22:14
II miejsce koncert, I miejsce przemarsz, najlepszy kapelmistrz -XXXII Przegląd Orkiestr Dętych OSP Nałęczów 2017 Grin Shock

20/06/2016 09:05
I miejsce w XXXI Przeglądzie Orkiestr Dętych OSP Batorz 2016 Shock Grin